Новини

5 грудня, 2013

Семінар-Тренінг: «Бізнес і сталий розвиток»

5 грудня 2013 року Комітет виробників мінераловатної ізоляції Європейської Бізнес Асоціації (надалі - Асоціації) запросив колег із компаній-членів Асоціації, а також представників засобів масової інформації взяти участь у семінарі-тренінгу на дуже актуальну тему: «Бізнес і сталий розвиток». Цей захід успішно відбувся в офісі Асоціації за адресою: Андріївський узвіз, 1а (ст. м. Контрактова площа).

Комітет виробників мінераловатної ізоляції був заснований в середині 2008 року та об’єднує європейських виробників мінераловатної ізоляції:

  •  ТОВ «Кнауф Інсулейшн Україна»
  • ТОВ "Сен-Гобен Будiвельна Продукцiя Україна"
  • «УРСА» ПІІ

 

Основною метою семінару було поглиблення знань усіх присутніх у питаннях сталого розвитку на рівні  корпоративного середовища, взаємозв’язок між енергоефективністю і концепцією сталого розвитку, а також сталий розвиток у сфері архітектури.

Серед спікерів на зустрічі були присутні: керівник відділу розвитку бізнесу компанії KPMG, Аліна Севастюк, представник Комітету виробників мінераловатної ізоляції з компанії Knauf Insulation, Анна Духно, а також архітектор і художниця, Тетяна Ернст.

Зокрема, Аліна Севастюк поділилася результатами дослідження компанії KPMG про так звані 10 глобальних «мегасил», які створюють низку проблем та ставлять під загрозу сталий розвиток у бізнес-середовищі. Серед таких сил пані Севастюк виокремила: зміну клімату, енергетику та паливо, дефіцит ресурсів, нестачу води, зростання населення, урбанізацію, швидкозростаючий середній клас, продовольчу безпеку, виснаження екосистем, а також знеліснення.

Крім того, пані Севастюк розказала про перші підсумки впровадження в офісах глобальної «зеленої ініціативи». Цікаво також було дізнатися про рейтинг країн світу, які є на сьогоднішній день найбільш пристосованими до змін, здатність ними керувати і використовувати можливості, що виникають в їх результаті. Серед них найпрогресивнішими вважаються такі країни, як: Сінгапур, Швеція, Катар, Нова Зеландія, Німеччина, Ізраїль, Японія, Саудівська Аравія, Австрія, Великобританія. Україна в цьому рейтингу поки що займає лише 67 місце.

У свою чергу, другий доповідач і представник Комітету виробників мінераловатної ізоляції  - Анна Духно зосередилася на основних тенденціях сталого розвитку у будівництві, а також на їхніх перевагах для бізнесу. Так, будівництво «сталих» будівель дає можливість навіть у кризові часи збільшити кількість проектів, підвищити рівень комфорту будівель та споруд і рівень продуктивності персоналу на 18%. Також пані Духно наголосила на тому, що зведення сталих об’єктів будівництва здатне знизити операційні витрати на 20-30%, вигідно виділятися серед пропозицій на ринку нерухомості і таким чином поєднати економічний і соціальний ефект.

Про пасивні еко-будинки як про приклад застосування принципів сталого розвитку у сфері архітектури розповіла архітектор та художник Тетяна Ернст. Вона поділилася з гостями зустрічі основними принципами сталого розвитку, які використовуються в проектуванні та архітектурі. Окрему увагу пані Ернст приділила максимально ефективному використанню енергетичних, водних та інших природніх ресурсів. Тетяна вважає, що основний акцент при будівництві повинен робитися саме на зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище й створення екологічно чистих помешкань та приміщень, в яких забезпечується оптимальна життєдіяльність людини.

Після цікавих та інформативних доповідей гості мали змогу поставити свої запитання спікерам, обмінятися досвідом та зрозуміти, що концепція сталого розвитку повинна стати необхідною складовою корпоративної культури компаній, адже мова йде не тільки про економічний та соціальний ефект від свідомого вибору енергозберігаючих та екологічних рішень у бізнесі, а про збереження навколишнього природного середовища для майбутніх поколінь.

Всi новини

Оцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark