Новини

8 грудня, 2015

Мінеральна вата не створює пилу в процесі експлуатації.

Доведено експертами: Мінеральна вата не створює пилу в процесі експлуатації.

«Мінеральна вата. Міф про пил» - так назву має відео версія наукового експерименту, який доводить зносостійкість мінеральної вати (https://www.youtube.com/watch?v=76GP1YMgbwg).

Випробування мінеральної вати були проведенні Науково-дослідним інститутом будівельної фізики (НДІБФ). Результати дослідження дозволяють остаточно розвінчати міф про те, що мінеральна вата може стати джерелом пилу в процесі роботи в конструкції.

В останні роки з'явився міф про те, що мінеральна вата при експлуатації в конструкції може бути джерелом пилу, який утворюється внаслідок емісії (відриву) волокон. Деякі фахівці висловлювали припущення про можливі причини емісії, що нібито, може бути викликана впливом рухомого потоку повітря уздовж поверхні мінеральної вати.

Однак, науково-дослідний інститут будівельної фізики провів ряд експериментів, які  продемонстрували, що дана інформація не відповідає дійсності.  Вчені підтверджують: якісна мінеральна вата  - дуже міцний і довговічний матеріал, що володіє високою стійкістю до руйнування і ламкості, та зберігає свої властивості на протязі усього терміну експлуатації.  

Проведення наукового експерименту прокоментував завідувач кафедри «Опалення та вентиляція», д.т.н. Гагарін Володимир Геннадійович: - «Для дослідження можливої емісії волокон з поверхні мінеральної вати, зразки матеріалу поміщаються в спеціальну установку, в якій організовується потік повітря над поверхнею мінераловатного утеплювача, зі швидкістю від 5 м / с до 25 м / с (швидкість вітру урагану). Тривалість експерименту - від декількох місяців до двох років. Результати дослідження довели, що сумарна емісія волокон за 50 років - практично відсутня».

Завдяки своїм унікальним характеристикам: низькій теплопровідності, довговічності, міцності, екологічності та негорючості, теплоізоляція на основі мінеральної вати, вже понад 80 років, широко застосовується в будівництві багатьох країн світу. Адже відповідальні виробники мінеральної вати суворо стежать за якістю продукції, що випускається. Це продукція, яка здатна витримувати гарантований термін експлуатації не менше 50 років, в будівельних конструкціях. А заявлені властивості та переваги матеріалу підтверджуються регулярними дослідженнями.

Всi новини

Оцініть сторінку: