Звукоізоляція стін у квартирі

Галасливі сусіди, жвавий рух на вулиці і звуки сміттєзбирача: такому шуму ніхто не радий, особливо якщо він безцеремонно порушує спокій в квартирі.

Як захиститися від нього? Правильно, потрібно звукоізолювати стіни. Ідеальний варіант – коли звукозахист приміщень в квартирі розраховується на етапі розробки проекту.

Наприклад, між кімнатами з підвищеним рівнем шуму і більш тихими приміщеннями (кухнею і вітальнею, дитячою і спальнею) встановлюються звукопоглинаючіперетинки. При цьому стики між плитами і панелями ізолюються герметиком, розетки розташовуються зі зміщенням на 10-15 см відносно одна одної в різних кімнатах. Ці заходи допомагають уникнути акустичних містків.

Як захистити від шуму квартиру, яка вже побудована?

Якщо квартира дісталася вам не захищеною від шуму, але миритися з цим ви не збираєтеся, тоді є дієве рішення. Простий спосіб звукоізоляції стін в квартирі - спеціальний каркас на стінах, заповнений звукопоглинальним матеріалом, наприклад, матами URSA GEO М-11 Міні.

Монтаж каркасуЗ чого будувати каркас?

Для цього ідеально підходить як дерево, так і метал. Правда, у цих матеріалів є свої особливості, і наш обов'язок - згадати про це:

  • каркас з дерева за рахунок масивності, а також волокнистої структури, частково покращує звукоізоляційні властивості перегородки;
  • оцинкований тонкостінний каркасний профіль легкий, міцний і довговічний, правда, через свою структуру він може частково передавати звукові вібрації.

Вибираємо відповідні розміри

Каркас з дерева

Для створення дерев'яної каркасної системи під звукоізоляцію стін підходять бруски з дерева перетином 50х50 см.

Каркас з металу

Для створення металевої каркасної системи підходять профілі з тонколистової оцинкованої сталі товщиною 0,6 мм.

Монтаж каркасу і гіпсокартонуМонтаж звукоізоляції на стінах покроково

1. Установка напрямних профілів

2. Установка стійки каркаса

Насамперед розміщуємо напрямні на стелі та підлозі, залишаючи між ними і стіною відстань в 1-2 см. Для їх закріплення використовуйте анкери (крок – не менш 40 см). Дуже важливо, щоб самі каркасні напрямні безпосередньо не контактували з перекриттями – у всіх площинах, де вони можуть стикатися, слід проклеїти прогумовану стрічку або стрічку з поліуретану. Це допоможе:

  • знизити передачу звукових вібрацій по каркасу, підвищивши при цьому рівень звукоізоляції;
  • щільно притиснути каркас до перекриттів, навіть якщо підлогу або стелю неідеально рівні.

Після того як напрямні закріплені, на них кріпляться стійки каркаса з відстанню не більше 600 мм між ними. Так конструкція вийде жорсткою і міцною, а звукозахисних матеріал (мінеральна вата шириною 610 мм) ідеально зафіксується між стійками.

Розрізаєму мінеральну вату3. Порізка матів URSA GEO М-11 Міні

4. Укладання мінеральної вати в каркас

5. Обшивка каркаса

Як правило, для обшивки каркасних перегородок використовують гіпсокартон і гіпсоволокно в листах або більш міцну обшивку - плити ОСП.

URSA GEO Міні4 ключових переваг мінеральної вати URSA GEO М-11 Міні

  1. Звукопоглинання класу А. За умови правильного монтажу знижує проникнення шуму в 2-3 рази.
  2. Екологічно чистий акустичний матеріал. Чи не виділяє шкідливі речовини в процесі експлуатації, використовується в спальнях і дитячих кімнатах.
  3. Невелика вага. Звукозахисних матеріал легко транспортується, просто укладається в поодинці і не навантажує каркас.
  4. Пожежна безпека. Згідно ДСТУ Б В.2.7-19-95, ізоляція відноситься до негорючих матеріалів; її можна укладати навіть в місцях розташування електричної проводки і розеток.

Монтаж мінеральної ізоляції в каркасЯкщо ви встановили стійки каркаса з кроком 600 мм, як говорилося раніше, то з закріпленням гіпсокартону у вас не буде проблем. Стандартна ширина таких листів - 1200 мм, і вони відмінно лягають на два прольоти без обрізки.

Монтаж гіпсокартонуДля ще кращої звукоізоляції роблять двошарову обшивку. Тоді перший і другий шар гіпсокартону повинні накладатися внахлест: на стики попереднього шару доводиться середина листа зовнішнього шару. Після цього стики обох шарів шпаклюються.

6. Фінальна обробка стін.

На цьому етапі перегородки шпаклюються, фарбуються або обклеюються шпалерами. Після цього у вас виходить комплексна звукоїзолірующая конструкція, яка компенсує передачу повітряного шуму і звуків високих частот. Однак звуки, чутні при ходьбі або падінні предметів, - це ударний шум, і повністю компенсувати його передачу такі конструкції технічно не здатні. Отже, потрібно відгородитися від джерел шумів, наприклад, в разі шуму з кімнати зверху - необхідно в ній укласти звукоізоляцію за схемою «плаваюча підлога». Детальніше про це читайте тут.

Звукоізолююча стіни і насолоджуйтеся спокоєм в будинку, сподіваємося наші рекомендації по монтажу допоможуть вам забезпечити належну тишу.

Все статьиОцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark