Звукоізоляція у квартирі: підлога

Є три причини, чому власники квартир укладають звукоізоляцію на підлогу:

 • Щоб не заважати сусідам знизу (так, саме ваші кроки вони чують, а не навпаки).
 • Щоб захиститися від шуму знизу, якщо під квартирою знаходиться ресторан або будь-який інший гучний заклад.
 • Щоб захиститися від шуму і разом з цим утеплити підлогу (мінеральна вата, яка використовується для шумозахисту підлоги, - ще й чудова теплоізоляція).

Яка з них ваша – ми не знаємо, але знаємо, як правильно звукоізолювати підлогу за допомогою мінерального утеплювача URSA. Про це та розповідаємо далі.

Про два дієві способи звукоізоляції підлоги

Ефективно звукоізолювати підлогу можна двома способами: за схемою «плаваюча підлога», коли ізоляційна плита укладається поверх перекриття, і облаштувавши підлогу по лагам, коли ізоляція в матах укладається між лагами. Кожен з цих способів монтажу ізоляції розглянемо докладніше, а також розповімо, які матеріали вам знадобляться для монтажних робіт.

Звукоізоляція підлоги: працюємо за схемою «плаваюча підлога»

Мінус 70 мм від висоти кімнати – саме стільки ви втрачаєте в висоті приміщення, облаштовуючи звукоізоляцію за схемою «плаваюча підлога». Однак натомість отримуєте більше: душевний спокій, якщо під вами живуть «надчутливі» сусіди, і ще одне – утеплена підлога, на яку приємно ставати взимку.

Отже, розповідаємо, як пошарово виглядає конструкція, в якій послідовності виконують монтажні роботи і які є альтернативи стяжці в цій конструкції.

Рекомендуємо для монтажу звукоізоляції за схемою «плаваюча підлога» використовувати мінеральну вату на основі скляного штапельного волокна URSA GEO П-60 Тиха Підлога. Товщина таких плит – 20 мм. Вони зменшують рівень передачі ударного і повітряного шуму через перекриття і витримують навантаження від зовнішнього покриття для підлоги, меблів і обладнання, розташованого в квартирі. І разом з тим практично не «забирають» висоту приміщення.

Схема «плаваючої підлоги»:

 1. Зовнішнє покриття
 2. Клейовий шар
 3. Вирівнююча стяжка (шар в 30 мм)
 4. Гідроізоляційна плівка
 5. Звукоізоляція URSA GEO П-60
 6. Монолітне перекриття

Про монтаж по порядку:

 1. Видаляємо старе покриття.
 2. Якщо потрібно, вирівнюємо поверхню бетонного перекриття і очищуємо його поверхню від пилу.
 3. Укладаємо зверху звукоізоляційні плити.
 4. Зверху на плити укладаємо гідроізоляційну плівку.
 5. Потім по всьому периметру приміщення встановлюємо опалубку (дошки або обрізки товщиною 1 см).

Чому це важливо? Опалубку встановлюють перед заливкою стяжки, що вирівнює. Це необхідно, щоб вона не примикала до стін і перегородок. Інакше, подібно мосту Патона, Лівий і Правий берег з'єднаються, і звукова хвиля буде вільно проходити від поверхні до поверхні. А цього допускати не можна.

6. Далі зверху заливаємо вирівнює стяжку.

Коли можна обійтися без стяжки?

Якщо робота з цементним стягуванням вам не до душі, замість неї шар мінеральної вати можна закрити настилом з цементно-стружкових плит (ЦСП) або орієнтовано-стружкових панелей (ОСП). Їх укладають в 2 шари з перекриттям. Недолік таких конструкцій - ймовірність нерівностей на стиках. Тому для такої конструкції в якості зовнішнього покриття найкраще використовувати лінолеум. Під плитку для підлоги і ламінат необхідно заливати рівну стяжку.

7. Далі монтуємо зовнішнє покриття, демонтуємо опалубку.

8. Потім встановлюємо ізоляційну прокладку і монтуємо плінтус.

Звукоізоляція підлоги: працюємо за схемою «підлоги по лагам»

Підлога, покладена по лагам, досить розповсюджена картина. Такі конструкції особливо часто використовувалися при будівництві «сталінок» і дерев'яних будинків. При зведенні «брежневок» і «хрущовок» - трохи рідше. Та й зараз вони використовуються в приватному будівництві.

Якщо ви вирішили звукоізолювати підлогу, влаштовану за такою схемою, тоді для підлоги використовуйте мінеральний утеплювач в матах URSA GEO M-11. Ширина рулону такої ізоляції - 1200 мм. Залежно від відстані між лагами його зручно розрізати на кілька частин, щоб потім без зазорів укласти окремий мат між лагами.

Про монтаж по порядку:

1. Спочатку демонтується поточний настил і старий шар звукоізоляції.
2. Потім між лагами укладаються мати.

Важливо. За товщиною мат мінеральної вати дорівнює 50 см. Якщо простір між лагами перевищує цю відстань, то рекомендуємо укладати мінеральну вату в два шари між лагами. Це необхідно, щоб порожнеча між ватою і зовнішнім покриттям не утворювала своєрідний барабан, який зменшить звукопоглинаючий ефект.

3. Перед установкою настилу, в місцях його контакту з лагами необхідно закріпити еластичну прокладку, наприклад, повсть або пружну гумову стрічку.
4. Після цього монтується настил і укладається зовнішнє покриття - лінолеум, ламінат.
5. Потім встановлюється плінтус.

Сподіваємося, що наші поради щодо монтажу допоможуть вам гранично добре звукоізолювати підлогу в квартирі або будинку. Про звукоізоляції перегородок читайте в наступній статті.

Все статьиОцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark