Зовнішнє утеплення квартир: локальна проблема з глобальним рішенням

Стіни найкраще утеплювати ззовні. Це твердження вірне лише в одному випадку – якщо ви утеплюєте повністю будинок, а не окрему його частину. Локально цього робити не можна. І зараз розповімо чому.

Про приватне житлове будівництво

У приватних будинках стіни тепло ізолюються по всій висоті. У комплексі з теплозахистом підлоги, перегородок і покрівлі навколо будинку виходить своєрідний «замкнений контур» з теплоізоляції.

Енергоефективність такої будівлі істотно підвищується, а теплопровідність знижується. І найголовніше, шар утеплювача, який покладений ззовні, перешкоджає тепловтратам і захищає стіни будівлі від впливу опадів і перепадів температури.

Утеплення квартири зовні: чи вірно так

Робити не можна, але хто заборонить?

Якщо з будинками все зрозуміло, то як бути з квартирою в багатоповерховому будинку? Чи можна робити утеплення стін зовні?

Думаємо, ви неодноразово бачили багатоповерхові будинки, подібні чудовиську Франкенштейна. Деякі ділянки таких фасадів обшиті теплоізоляцією, а інші - ні. Утеплювач в таких конструкціях укладається стик в стик, щоб захист фасаду не мав «слабких ділянок». Але насправді ці зусилля в глобальному масштабі марні.

В теорії так «змінювати» фасад не можна. По-перше, це псує вихідну архітектуру будинку, а по-друге – порушує режим експлуатації фасаду, що в підсумку призводить до його передчасного руйнування.

Про точку роси

Точка роси – це температура, при якій пара конденсується. Це означає, що вона перетворюється у вологу, і осідає на поверхні з певним рівнем температури. У будівлях точка роси змінюється по товщині стіни: в правильно утеплених стінах точка роси припадає на зовнішню частину стіни або на утеплювач навіть в холодну пору року. Тобто несуча конструкція не страждає від вологи, в будинку не з'являються цвіль і грибок.

Утеплення квартири багатоквартиного будинку

Утеплення квартири – це не лише ваша проблема, а й усього багатоквартирного будинку.

Що стосується «клаптикового» зовнішнього утеплення квартир, то саме через часткову теплоізоляцію точка роси припадає на утеплювач по периметру, на стиках з фасадною стіною. Волога інтенсивно осідає на фасаді, і він швидше руйнується. З'являються грибок і пліснява, які вражають будівлю: не тільки вашу утеплену квартиру, в області міжповерхових перекриттів – підлоги і стелі, але і сусідські, які знаходяться під і над вашою.

Якщо не можна утеплювати, так що ж, накажете мерзнути?

Якщо ви живете в квартирі багатоповерхового будинку і у вас холодно, то є один важливий момент. Ви не самотні – холодно у всіх квартирах будинку. Значить, потрібно утеплювати стіни, але не локально, а комплексно: у всьому будинку.

Часто для таких цілей мешканці ведуть конструктивний діалог по утепленню з комунальними службами, об'єднуються для спільного фінансування теплоізоляційних робіт.
Наприклад, за держпрограмою «Теплі кредити» цілі житлові кооперативи отримують кредити на утеплення будинків. Тому варіантів вирішення цього питання кілька – важливо лише діяти спільно.

Все статьиОцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark