› Утеплення, звукоізоляція стелі

Утеплення, звукоізоляція стелі

Тепло в будинку - це постійний кочівник. Воно те і робить, що йде з теплого приміщення в холодне, залишаючи після себе прохолоду і пристойні рахунки за опалення. Щоб зробити будинок енергоефективним - утримати максимальну кількість тепла всередині - необхідно утеплюватися. Перекрити будь-які виходи цьому невгамовному мандрівникові - утеплити будинок теплоізоляцією.

Якщо тепло йде через стелю

Утеплюєте будинок? Подбайте не тільки про стіни, але і про стелю. Крізь неутеплену стелю тепло кочує вгору - це завжди його звичайний маршрут. Тепле повітря має меншу щільність, ніж холодне, тому воно легше. В результаті захололе повітря виштовхує нагріте вгору, де крізь стелю тепло перекочовує на горище, а потім - в космос. Таким чином, будівля може втратити до 25% тепла. І це тільки через дах.

Слід утеплити горище

Утеплення стелі в будинках з горищним перекриттям по балках

Якщо у вас є «холодне», тобто нежитлове горище, то не варто його опалювати за рахунок житлових приміщень. Ні коробки зі старими іграшками, ні зламані лижі не висловлять вам свою подяку за це. Приміщення під покрівлею потрібно теплоізолювати від опалювальних кімнат.

Причому, це відмінна можливість позбутися від старих речей - всі роботи по утепленню проводять з боку горища. Теплоізоляція укладається по балках горищного перекриття, ізолюється від теплого приміщення пароізоляцією і зверху зашивається дошками або будь-яким іншим матеріалом. Горищні перекриття по балках найчастіше застосовується в малоповерховому будівництві.

Детальніше

Або теплоізолювати дах

Утеплення скатного даху між і під кроквами

У тому випадку, якщо у вашому будинку «тепла», тобто житлова мансарда, то утеплювач для стелі замінить теплоізоляція похилого даху між і під кроквами. Це теж ефективний спосіб утеплення стелі в приміщенні знизу. Ви відрізаєте шляхи відходу тепла на найвищому рівні - в покрівлі. А значить, захищаєте від тепловтрат через «верх» все внутрішні приміщення будинку

Що дає теплоізоляція покрівлі:

  • Тепловтрати будівлі через покрівлю (і стелю в приміщенні знизу) скорочуються до 25%.
  • Житловий простір в будинку розширюється за рахунок утепленого горища, яке можна переобладнати в мансарду.

Детальніше

При облаштуванні будинків із плоскою покрівлею також рекомендується для утеплення стелі виконувати монтаж утеплювача на даху.

ККоли потрібно утеплити стелю, але над вами житлове приміщення

Рішення для малоповерхових будівель: перекриття по балках

Підлога - поняття суб'єктивне. Одне і те ж перекриття може бути для вас - стелею, а для ваших сусідів зверху - підлогою.

Для цього ідеально підходить теплоізоляція з мінеральної вати на основі скляного штапельного волокна URSA. Її укладають вроспір між балками. Це дозволяє не тільки утеплити стелю, що не так вже й важливо для перекриття між двома житловими приміщеннями. Але, що в цій ситуації важливіше, підвищити звукоізоляцію.

Детальніше

Рішення для багатоповерхових будівель: залізобетонні перекриття

У конструкціях багатоповерхових будинків перекриття часто будують із залізобетону. Для вирішення завдання по утепленню стелі такий же підхід, як і в випадку з перекриттями по балках. Найкраще утеплити підлогу в приміщенні зверху. Для цього ізоляцію укладають між лагами вроспір, але, при цьому, перед укладанням зовнішнього покриття укладають шар пароізоляції.

Детальніше

Альтернатива перекриттям: утеплення стелі в поточному приміщенні

Якщо з якихось причин «пробратися» в приміщення над вашою кімнатою неможливо, акустичні стелі допоможуть вирішити задачу звукоізоляції. Але для цього доведеться пожертвувати висотою стель, зменшивши її на пару десятків сантиметрів. Для акустичних стель краще використовувати матеріали плитного формату, які зручно укладаються на несучі профілі.

Рекомендуємо виконувати утеплення стелі мінватою URSA на основі скляного штапельного волокна. Для цього підійде URSA TERRA 40RN, URSA GEO Скатний дах (М-15), URSA GEO Лайт, URSA GEO M-11, URSA PureOne 37RN, URSA GEO ЕКО ДАХ.

Детально про утеплення і рекомендовані матеріали для конкретних конструкцій дізнавайтесь на сторінках конструктивних рішень.

Звукоізоляція стелі

У будинку зі звукопровідними стелями сусідів впізнають по крокам

Ви знаєте про життя ваших сусідів справа більше, ніж їх кращі друзі. Їх старша дитина не любить яблука, а батько сімейства вранці фальшиво співає в душі «Ніч яка місячна». А сусіди зверху кожні вихідні зранку займаються спортивним перетягуванням шаф.

Зіштовхуючись з цим кожен день, ви думаєте, а чи не покласти звукоізоляцію? І гавкіт сусідського собаки, що доноситься згори, говорить вам «давно треба було».

Про шум, який проникає зверху

За своєю природою шум можна розділити на повітряний (наприклад, розмови, пісні, сміх) і ударний (наприклад, забивання цвяха в стіну, цокіт каблуків). Від повітряного шуму часто допомагає навіть прикриті двері, а ось з ударним не все так просто.

Якщо для ударного шуму шлях відкритий - потрібно його перепинити

Ударний шум в будинку народжується в момент удару чогось про перекриттю - стіну, підлогу, стелю. Звуки проходять по перекриттю дуже легко і швидко, як автобус по Хрещатику вранці в суботу. Звукові вібрації поширюються по всіх суміжних поверхнях, і надходять в сусідні кімнати і через стелю, і через стіни, і через підлогу.

Вам знайомий звук стуку по батареям?

Його чути навіть, коли стукають на 10-му поверсі, а ви знаходитесь на 4-му. Якщо ви обмотаєте щільною ковдрою трубу у себе в квартирі, то стукіт з 10-го буде чути все одно. А ось, якщо щільно обмотати батарею на 10-му, що не стукай по ній, звук далі не піде, адже стукати будуть не по трубі, а по щільній ковдрі.

При монтажі утеплювача все відбувається так само. Тому щоб ви не чули ударний шум від сусідів зверху, сусіди зверху повинні ізолювати свою підлогу. Це найдієвіший спосіб захисту від ударного шуму в приміщенні над вами.

Шумоізоляція стелі: професійні рішення

З точки зору інженерів взагалі не існує чіткого поняття підлоги або стелі - все, що розділяє приміщення по горизонталі - це перекриття. І для того, щоб ці перекриття мали високі акустичні властивості, їх роблять багатошаровими.

При цьому використовують матеріали з різними властивостями. Наприклад, масивний моноліт, наливні або збірні стяжки в поєднанні з пружними звукоізоляційними матеріалами, zякі заповнюють внутрішній простір конструкції.

У всіх випадках рекомендуємо використовувати мінеральну вату на основі скляного штапельного волокна серії URSA GEO (в плитах і рулонах).

Чому мінеральна вата URSA GEO?

  • Легкий і пружний матеріал, повітро-і паронепроникливий
  • За рахунок особливої структури, звукоізоляція URSA при монтажі в каркасно-обшивних конструкціях, гасить повітряний шум і покращує індекси звукоізоляції конструкцій
  • Має класи звукопоглинання A і B (найвищі)

Для яких типів перекриттів рекомендуємо використовувати мінеральну вату URSA GEO для шумо- і теплоізоляції

Міжповерхові перекриття по балкам

Таке перекриття без шару звукоізоляції складається з балок, які зверху покриті обшивкою для підлоги - дерев'яними дошками, паркетом. Виходить барабан на підлозі. Тому порожнечі між обшивкою слід заповнювати звукопоглинальними матеріалами URSA. Детальніше

Залізобетонні перекриття - підлоги по лагам

Ізоляційний шар укладається між лагами на залізобетонне перекриття, зверху покривається шаром пароізоляції (тільки для перекриттів над холодними підвалами) і зовнішнім покриттям підлоги. Детальніше

Плаваюча підлога - найефективніший спосіб захисту від повітряного і ударного шуму

Такий спосіб шумоізоляції перекриттів ефективно використовується не тільки в приватному домобудівництві, але і при зведенні багатоповерхових житлових будинків, готелів, а також в будівлях промислового призначення. Такі підлоги рекомендуємо ізолювати від шуму за допомогою URSA GEO Тиха підлога (П-60). Детальніше

Вибирайте спеціальні серії мінеральної вати на основі скляного штапельного волокна URSA GEO для шумоізоляції перекриттів між поверхами. За умови правильного монтажу вони дозволяють знизити рівень ударного і повітряного шуму в приміщеннях і зробити ваш будинок акустично комфортним.Оцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark