Утеплення цегляного будинку

Тришарові стіни з облицюванням цеглою є традиційним рішенням при будівництві багатоповерхових житлових будинків. Теплоізоляційний матеріал в таких конструкціях ненавантажений. В якості теплоізоляції можуть застосовуватися як волокнисті матеріали, так і екструдований пінополістирол.

Облаштовуємо стіни цегляного будинку

Лондонский тауэрТовщина стін в лондонській Тауер-в'язниці - 4,5 метра. Це відмінна фортеця проти втечі злочинців і для утримання тепла всередині.

Будівля з таким опором теплопередачі цілком задовольнила б сучасним будівельним стандартам України. Однак, з точки зору здорового глузду, таке рішення не має сенсу. Якщо, звичайно, ви не вирішили звести у себе на ділянці цитадель.

Створюємо фортецю для утримання тепла за допомогою мінеральної вати

У нинішніх будівлях стіни необхідно не обтяжувати, а утеплювати. І краще за все робити це за допомогою мінеральної вати URSA.

При зведенні енергоефективного будинку важливо обмежено скоротити його тепловтрати. Необхідно збільшити опір теплопередачі (R) його огороджувальних конструкцій. У нашому випадку - стін. В умовах українського клімату значення R для стін повинне дорівнювати 3,3 для північної кліматичної зони і 2,8 для південної.

Для прикладу, у стіни із силікатної цегли товщиною 0,51 м R = 0,586, а у соснового бруса товщиною 0,15 м R = 0,833. Значить, для створення енергоефективного будинку необхідно або збільшити товщину стін (цегляних - до 2,64 м, з брусу - до 0,6 м), або утеплити стіну товщиною в стандартні 2 цеглини за допомогою мінеральної вати шаром всього 100-150 мм.

Обираємо тактику захисту: утеплюємось зовні або зсередини?

Перше, що потрібно знати про утеплення стін цегляного будинку, - монтаж утеплювача зовні беззастережно ефективніше, ніж зсередини. Тому краще за все подбати про теплоізоляції на етапі зведення будівлі або перед облаштуванням фасаду.

Чому утеплення цегляних стін зовні - оптимальне рішення:

несуча стіна буде захищена зовні від різких перепадів температур;
водяна пара, що утворюється в приміщеннях, виходить назовні крізь облицювальну стіну, не затримуючись між утеплювачем і несучою конструкцією.
При цьому використовується для утеплення матеріал повинен бути паропроникним, мати високу вологостійкість і низьку теплопровідність.

Які матеріали URSA підходять для монтажу на стіни?

Для зовнішнього утеплення стін використовуйте теплоізоляцію URSA з мінеральної вати на основі скляного штапельного волокна або ізоляцію на основі екструдованого пінополістиролу в плитах.

Рекомендовані

 • URSA GEO Фасад
 • URSA TERRA 34 PFB

Допустимі

 • URSA XPS-N-III-I
 • URSA GEO Універсальні плити
 • URSA GEO П-15

Чим озброюємось: пінополістиролом або мінеральною ватою?

Утеплювач на основі пенополістіролаМинеральная вата Урса

Утеплювач на основі пінополістиролу має меншу паропроникність в порівнянні з мінеральною ватою. Тому використовувати його рекомендується для утеплення стін з повнотілої цегли, паропроникність якої теж невелика.

Стіни з матеріалів з високою паропроникністю (наприклад, з пористого бетону) утеплювати пінополістиролом не можна.

Що стосується мінеральної вати, то вона підходить для утеплення будь-яких фасадних стін.

Ставка на зовнішній захист: конструкції і рішення

Тришарові стіни з облицюванням з цегли

Для утеплення таких конструкцій підходить і мінеральна вата, і екструдований пінополістирол. В обох випадках утеплювач монтується на несучу стіну, а потім укладається шар фасадної цегли. Правда, у випадку з мінеральною ватою є один виняток - між утеплювачем і оздоблювальним шаром необхідно залишити повітряний прошарок з продухами. Для цього частину вертикальних швів в облицювальній кладці не заповнюють розчином.

Утеплення стін з вентильованим фасадом

Мінеральна теплоізоляція URSA GEO Фасад - спеціальне рішення для будівель з навісними вентильованими фасадами. Одна сторона таких плит ламінована склополотном, яке забезпечує вітрозахист утеплювача.

Утеплення стін по каркасу з обробкою сайдингом

Додаткове утеплення стіни з сайдингом також рекомендуємо виконувати за допомогою мінеральної вати. Так як сайдинг має невелику товщину, то використання утеплювача в таких конструкціях дуже важливе не тільки для енергоефективності будівлі, але і для довговічності несучих стін.

Утеплення зовнішніх стін з штукатурним фасадом

Для таких конструкцій рекомендуємо теплоізоляційний матеріал на основі екструдованого пінополістиролу URSA XPS. Цей тип утеплювача має міцну і жорстку структуру, а також на відміну від пінопласту не поглинає вологу. Він закріплюється на фасаді за допомогою дюбелів, покривається армуючою сіткою, а після цього наноситься штукатурка.

Ставка на внутрішню оборону

Якщо все-таки ви не бажаєте переробляти зовнішнє оздоблення будівлі, то стіни можна утеплити зсередини. Найефективніший спосіб - це монтаж утеплювача в каркас на стінах і обшивка каркаса гіпсокартоном.

Сподіваємося, загальні рекомендації щодо вибору утеплювача допоможуть вам визначитися з теплоізоляційним матеріалом. Детально про монтажу та переваги використання тієї чи іншої ізоляції в різних видах конструкцій читайте в розділах сайту.

 
 
Рекомендовані матеріали
 
 
Матеріали, можливі до використання

Вказівки з монтажу мінеральної ізоляції URSA у тишарові стіни з облицюванням цеглою.

 

 1. Опоряджувальна цегла
 2. Вентильований повітряний прошарок (при використанні URSA XPS не потрібен)
 3. Ізоляційні матеріали URSA GEO Фасад або URSA XPS
 4. Елементи кріплення
 5. Несуча стіна
 6. Внутрішнє опорядження

Рекомендації з монтажу ізоляційних плит URSA:


Крок 1 
Після розпакування слід почекати кілька хвилин для того, щоб плити відновили свої номінальні значення.


Крок 2 
Плити монтується між елементами несучого каркаса так, щоб виключалася можливість пошкодження тепло- та звукоізоляції. В якості кріплення використовуються механічні з’єднувачі у вигляді нержавіючих металевих стрижнів із "шляпками", в кількості 4 шт/м2.


Крок 3 
Ширина плити, що монтується при установці на алюмінієвий несучий каркас, повинна бути на 2 см більша за відстань між двома сусідніми планками каркаса. Щоб уникнути виникнення містків холоду, плити повинні щільно прилягати один до одного.


Крок 4 
Можна рекомендувати двошарове укладання плит в так званий «роз'їзд»: плита зовнішнього шару розгортається на 90 ° по відношенню до внутрішньої.


Крок 5 
Робота з монтажу не повинна проводитися під час дощу (у випадку використання URSA GEO Фасад), оскільки можливо зволоження ізоляції. Під час перерв у монтажних роботах  ізоляція повинна бути захищена від безпосереднього впливу атмосферних опадів.


Крок 6 
У випадку використання URSA GEO Фасад, між ізоляційними плитами і зовнішньої облицюванням необхідно забезпечити вентиляційний прошарок товщиною не менше 4 см. Вентиляційний прошарок необхідний для видалення вологи, яка може конденсуватися в матеріалі. Для забезпечення руху повітря у вентильованому повітряному прошарку необхідно в опоряджувальному шарі з цегли передбачити отвори, за рахунок незаповнення вертикальних швів кладки кожного ярусу в ії нижніх та верхніх рядах.


Крок 7 
При теплоізоляції плитами з екструдованого пінополістиролу опоряджувальний шар з цегли необхідно влаштовувати безпосередньо до зовнішньої поверхні плит утеплювача.

Оцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark