Скатні дахи з теплоізоляцією, що встановлена між, та під кроквами

Неутеплені дах в будинку - як чорна діра в космосі

Вона безповоротно витягує тепло в інший вимір (вуличний), поки опалення в будинку працює на повну. В результаті ваш домашній всесвіт несе значні втрати тепла, а це не тільки погіршує умови життя в будинку, але і відчутно позначається на обсязі щомісячних рахунків за опалення.

У будинках зі скатної покрівлею максимальна частка всіх тепловтрат припадає саме на дах, тому його утепленню слід приділити увагу позачергово.

Що дає утеплення скатних дахів?

  • Дозволяє зберегти тепло в будинку і сплачувати менше за опалення та охолодження будинку.
  • Розширює житлову площу. Замість неопалюваного горища у вас з'являється мінімум одна вільна кімната - для бажаних гостей, для несподіваних гостей або для себе.

Використовуйте для облаштування покрівлі теплоізоляцію на основі скляного штапельного волокна URSA GEO або URSA PureOne.

Покрівельні утеплювачі URSA - надійний теплозахист

Ліпша теплопровідність У порівнянні з іншими видами утеплювачів мають аналогічні або кращі показники тепловідності, але при цьому мають меншу вагу.
Додає простору Впритул монтуються між кроквами вроспір, не залишаючи проміжків і щілин.
Без відходів Раціонально використовується в процесі монтажу - матеріал в рулонах нарізається практично без відходів.

З довгостроковою службою

А найголовніше - за умови правильного монтажу і експлуатації ізоляція служить до 50-ти років і довше. Це означає, що замінювати її доведеться не раніше, ніж оновлювати дахове покриття. А може і пізніше.

Утеплювати ніколи не пізно: монтаж теплоізоляції зсередини приміщення, між і під кроквами

Цей спосіб утеплення покрівлі виконується з боку горища. Він підходить для тих випадків, коли ви вирішили утеплити дах, не демонтуючи дахове покриття. Якщо ви плануєте реконструкцію даху, тоді теплоізоляцію можна в процесі укласти над кроквами.

В умовах клімату України рекомендована товщина ізоляції на покрівлі - 250-300 мм. Тому в більшості регіонів країни, утеплювач для скатного даху URSA укладається в два шари.

Утеплювати ніколи не пізно

Важлива інформація про процес укладання
на прикладі ізоляції URSA GEO Скатний дах

Важливо. Відрізайте утеплювач полотнами на 10 см ширше, ніж відстань між кроквами. Це необхідно для надійної фіксації. Так матеріал буде надійно зафіксований вроспір і не буде сповзати.

Захист утеплювача від вологи

Перед монтажем мінеральної теплоізоляції до внутрішньої частини покрівлі з повітряним проміжком 2-5 см від покрівельного покриття кріпиться супердифузійна мембрана. Це обов'язково. Мембрана служить гідробар'єром, «дихаючим» і паропроникним захистом всієї внутрішньої конструкції даху. Далі впритул до мембрани між кроквами вроспір можна укладати перший шар ізоляції.

Двошаровий захист

Поверх першого шару монтуються контробрешітка перпендикулярно кроквам, і між ними укладається другий шар мінеральної теплоізоляції. Поверх ізоляції фіксується пароізоляція з напуском. Її стики проклеюються скотчем для покрівельних робіт. Після цього монтується внутрішнє оздоблення стін - листи гіпсокартону або фанери, вагонка і т.д.

Вибирайте утеплювач УРСА для скатної покрівлі. Його зручно транспортувати і просто укладати. В умовах правильного монтажу та експлуатації служить до 50-ти років і зупиняє втрати тепла в самому стратегічно важливому з точки зору утеплення місці будинку - даху.

 
 
Рекомендовані матеріали
 
 
Матеріали, можливі до використання

1 – Внутрішнє опорядження (гіпсокартон або дерево)

2 – Пароізоляція

3а – Ізоляційні матеріали зі скляного штапельного волокна URSA GEO Скатний дах М-15, URSA PureOne 37RN,URSA TERRAURSA GEO Універсальна плита П-15 або URSA GEO M11-Ф. Рекомендована товщина - 50-100 мм. 

3b – Ізоляційні матеріали зі скляного штапельного волокна URSA GEO Скатний дах Преміум, URSA GEO Скатний дах М-15, URSA PureOne 37RN, URSA TERRAРекомендована товщина - 150 мм. 
4 – Вентильований повітряний прошарок (необхідний у випадку поронепроникної гідроізоляції)

5 – Гідроізоляція (звичайна, або дифузійна мембрана)

6 – Контрлати

7 – Лати

8 – Покрівля похилого покриття

 

Оскільки для більшої частини території України рекомендована товщина теплоізоляції 200-250 мм, то утеплювати дах доцільно в два шари:

 

Крок 1 
Для полегшення процесу монтажу теплоізоляції між кроквами, бажано використовувати спеціалізовані продукти –URSA Скатний дах Преміум, або URSA Скатний дах М-15 товщиною 150 мм. Після розпакування ізоляційних рулонних виробів URSA, слід зачекати кілька хвилин для того, щоб рулонні вироби відновили свої первинні розміри. Для прискорення цього процесу можна кілька разів струсити рулонні вироби.

 

Крок 2 
Гострим ножем слід розрізати матеріал. Його ширина має бути на 2 см більше, ніж відстань між кроквами (у місці монтажу). Запас необхідний для надійного  розпору матеріалу в просторі між кроквами і заповнення матеріалом всіх можливих нерівностей.

 

Крок 3 
Монтаж ізоляції слід починати знизу крокв. Кожен наступний шар теплоізоляції (у випадку використання матеріалів товщиною менше 150 мм), слід ретельно притиснути до попереднього так, щоб уникнути виникнення містків холоду.

 

Крок 4 
Якщо це необхідно, матеріал слід підв'язати тонким оцинкованим сталевим дротом, розтягнувши його  між цвяхами,  набитими до крокв на відстані 60-70 см.

 

Крок 5 
У випадку, коли використовується паронепроникна гідроізоляція, під час укладання теплоізоляційного матеріалу потрібно залишити вентиляційний прошарок (рекомендована висота від 2 до 4 см), дуже важливо залишити вентиляційні обмежувачі. З цією метою можна набити обмежувальну планку або підв'язати оцинкований сталевий дріт.

 

Крок 6 
Другий шар теплоізоляційного матеріалу товщиною 50 або 100мм, вкладається поперек крокв між дерев'яними планками або металевими профілями, які кріпляться до крокв. Нижній шар утеплювача повністю покриває крокви, зменшуючи вплив містків холоду, які вони створюють.

 

Крок 7 

На встановлену теплоізоляцію закріплюють паронепроникну плівку безпосередньо до крокв. Плівки повинні перекривати одна одну приблизно на 10 см, і мають бути скріплені за допомогою двосторонньої клеючої стрічки. Місця по краях плівки закріплюються з використанням ущільнюючої стрічки.
При використанні матеріалу М11-Ф паронепроникну плівку встановлювати не потрібно, бо шар фольги, яким покритий цей матеріал, що повинен розташовуватися всередину приміщення, виконує роль пароізоляції. Достатньо проклеїти стики спеціальним фольгованим скотчем.

Теплоізоляція скатного даху

Скатний дах. Теплофізика

Оцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark