Пласкі дахи з інверсійною покрівлею

У пласких дахах з інверсійною покрівлею, шар теплоізоляції захищає гідроізоляційний шар і приймає механічні навантаження, температурні перепади та атмосферний вплив. Такі дахи можуть бути як такими, що не експлуатуються, так і такими, що експлуатуються. 

 1. Рослинний шар
 2. Гравійна засипка
 3. Протикоріневий шар
 4. Теплоізоляція URSA XPS
 5. Гідроізоляція
 6. Цементно-піщана стяжка
 7. Перекриття
 
 
Рекомендовані матеріали

 1. Внутрішнє опорядження стелі
 2. З/б плита покриття
 3. Похилоутворюючий шар
 4. Гідроізоляційний килим
 5. Плити з екструдованого пінополістиролу URSA XPS N-III
 6. Геотекстиль
 7. Дренажний шар
 8. Рослинний шар

У інверсійної покрівлі утеплюючий шар розташований над гідроізоляцією. Така конструкція дозволяє оберегти гідроізоляційний шар від руйнуючої дії ультрафіолетових променів, різких перепадів температури, циклів заморожування і відтавання, механічних пошкоджень. Також така конструкція не вимагає пароізоляції, що забезпечує збільшення терміну служби інверсійної даху в порівнянні з м'якою покрівлею.


У інверсійної покрівлі волога стікає у кількох шарах. Незначна кількість води просочується на стиках термоізоляційних плит до шару гідроізоляції, найбільша ж кількість води стікає по поверхні теплоізоляції. При інтенсивних опадах, вода стікає також по верхньому шару гравію. У процесі експлуатації даху, тала, або дощова вода через гравійний шар протікає вниз, проходить через фільтруючий матеріал, частково через стики між плитами утеплювача і стікає по гідроізоляції в водовідвідні пристрої.


Рекомендації з монтажу плит URSA XPS із екструзійного пінополістиролу:


Крок 1 
Ізоляційні плити URSA XPS N-III із екструдованого пінополістиролу укладаються в один шар на гідроізоляцію. Слід стежити за щільністю прилягання країв плит.


Крок 2 
Мінімальний рекомендований ухил інверсійних покрівель становить 2%, для стікання води у водовідвідні пристрої.


Крок 3 
Геотекстильний матеріал зменшує вплив ультрафіолетового випромінювання, а також додатково захищає ізоляційні плити.


Крок 4 
На геотекстильному матеріалі укладається дренуючий шар гравію фракцією 16/32 мм, товщина якого повинна становити 5 см і повинна бути підібрана з поправкою на силу вітру. В якості альтернативи замість гравію можна використовувати бетонні плити, тротуарну плитку і т.п.


Крок 5 
При транспортуванні і зберіганні плит повинні бути вжиті заходи, що забезпечують збереження від механічних пошкоджень, атмосферних опадів і сонячних променів.


Крок 6 
Конструкція інверсійної крівлі дозволяє використовувати її як таку, що експлуатується,  де можна засмагати, поставити стіл і стільці, посадити траву або влаштувати квітник.

Теплоізоляція пласких дахів. Інверсійна покрівля

Оцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark