Утеплення каркасного будинку мінеральною ватою

Каркасний будинок не зводять без утеплювача. В основі конструкції такого будинку - дерев'яні балки і щити фанери. Без ізоляції рівень теплозахисту каркасного будинку буде не вище, ніж у звичайного газетного кіоску.

Від Скандинавії до Канади: коротко про каркасну технологію

Технологія будівництва будинків з балок прийшла до нас з країн Скандинавії і Західної Європи. Фахверкові каркасні будинки зводили ще XV столітті в Німеччині, і через пару століть, як вдалий грибний врожай, каркасні будинки почали щедро виростати в Старій Європі.

Дом, утепленный URSAКаркасный дом, утепленный URSA

Такі будівлі зводяться швидше і дешевше від традиційних цегляних будинків. Їхні стіни мають міцну і легку конструкцію. При цьому вони захищають від морозів, роблячи проживання комфортним навіть довгими і суворими зимами.

Кілька століть тому для заповнення простору між балками використовувалася глина всуміш з соломою і очеретом. В сучасних каркасних конструкціях використовуються зовсім інші матеріали.

Важливо підібрати теплоізоляцію, яка б зберігала тепло і при цьому була легкою і формостабільною для монтажу в каркасі. Зараз для цього використовують пружну мінеральну ізоляцію.

Створюйте комфортний довговічний будинок. Використовуйте утеплювач для каркасного будинку URSA

Теплоізоляція з мінеральної вати на основі скляного штапельного волокна URSA:

 • Теплоізоляція URSA в рулонах захищає будинок від холоду і спеки, зберігаючи теплий мікроклімат в приміщенні, коли на вулиці холодно і жарко. Підвищує довговічність дерев'яної конструкції;
 • має властивість гнучкості (еластичності). Завдяки цьому щільно прилягає до каркасу і не утворює містків холоду на стиках між плитами;
 • за рахунок високого звукопоглинання підвищує рівень звукоізоляції будинку;
 • безпечна для людини і навколишнього середовища, сприяє підтримці здорового мікроклімату. Не гниє, не містить поживних речовин для грибка, цвілі і шкідників;
 • негорючий будівельний матеріал;
 • забезпечує мінімальні витрати на транспортування і монтаж;
 • зручна у використанні - плити і рулони може монтувати один фахівець самостійно.

А найголовніше, продукти URSA, рекомендовані для каркасних стін, відповідають технологічним вимогам, які пред'являються до каркасної ізоляції.

Три властивості надійної теплоізоляції для каркасного будинку

 1. ВВисокий рівень теплозахисту і відсутність містків холоду в місцях прилягання плит одна до одної і каркасу.
 2. Підвищена пружність для розпору усередині стіни і стабільність форми.
 3. Невелика вага.
Рекомендована товщина теплоізоляції для каркасних стін в кліматичних зонах України 100-150 мм. Детальніше про допустимі товщини матеріалу читайте на сторінці.

Утеплення каркасного будинку теплоізоляцією URSA

Пружність ізоляції - запорука успішного утеплення

Утеплювач в каркасних будинках за технологією закріплюється вроспір між стійками каркасу без додаткового кріплення і тримається за рахунок тертя в місцях контакту з елементами каркасу і обшивки.

Використання пружної ізоляції для утеплення запобігає просадці матеріалу і утворенню містків холоду. Це дозволить зберегти енергозберігаючі властивості будинку на десятки років.

Як правильно укладати утеплювач для каркасних стін

Теплоізоляцію укладають між стійками перед монтажем внутрішнього оздоблення.

У розрізі стіна, утеплена мінеральною ватою, виглядає так:

Утеплення каркасного будинку мінватою крок за кроком

Поради технічного фахівця

 • Відрізайте утеплювач шириною на 1-2 см більше ніж відстань між стійками, щоб щільно зафіксувати матеріал вроспір без кріплень.
 • Якщо необхідно укласти шар утеплювача товщиною 100 або 150 мм, краще вибрати теплоізоляцію потрібної товщини, а не укладати в декілька шарів по 50 см.
 • Для утеплення каркасних стін підходить теплоізоляція і в плитах, і рулонах. В першу чергу варто звертати увагу на теплопровідність - чим менше, тим краще.

Обирайте з рекомендованих продуктів теплоізоляцію в плитах або рулонах, утеплюйте дім і створюйте комфортний енергоефективний і довговічний будинок разом з URSA.

 
 
Рекомендовані матеріали
 
 
Матеріали, можливі до використання

Вказівки з монтажу теплоізоляції URSA при утепленні каркасних стін (Сталева або дерев'яна конструкція)

 

 1. Зовнішнє опорядження дерев’яними дошками
 2. Вентильований повітряний прошарок
 3. Вітрозахисна мембранна плівка (при використанні матеріалу відмінного від URSA GEO Фасад)
 4. Тепло- та звукоізоляційні матеріали URSA GEO Скатний дах М-15, 
  URSA PureOne 37RN, URSA GEO Фасад, URSA GEO Універсальна плита П-15
 5. Пароізоляційна плівка
 6. Внутрішнє опорядження гіпсокартонними листами
 7. Дерев’яні елементи каркасу

Рекомендації з монтажу тепло- та звукоізоляції URSA:


Для більш якісної тепло- та звукоізоляції,  бажано використовувати матеріали одразу необхідної товщини – 100мм, 150мм. Це також дозволить прискорити та полегшити процес монтажу.


Крок 1 
Після розпакування слід почекати кілька хвилин для того, щоб матеріал відновив свої вихідні розміри.


Крок 2 
Матеріал відрізається і укладається між направляючими каркасу, де він, завдяки своїй еластичності, ретельно прилягає до них. Фрагменти ізоляції повинні щільно прилягати один до одного для уникнення містків холоду та звуку.


Крок 3 
Як показує практика, використання двосторонньої ізоляції плит «в роз'їзд» - де другий шар щільно укладається плитами розгорнутими на 90 ° по відношенню до попереднього, є кращим рішенням.


Крок 4 
Якщо зовнішній облицювальний шар виконаний з матеріалу з великим дифузійним опором, то встановлюється вентильований прошарок товщиною 2-3 см, який необхідний для видалення вологи, яка може конденсуватися по товщині матеріалу.

 
Крок 5
Зсередини приміщення – обов’язкове встановлення паробар’єрної плівки та ретельне проклеювання стиків.

Оцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark