› Утеплення будинку


Утепленный домХочете жити в комфортному будинку, який економить ваш сімейний бюджет? Утеплюйте його мінеральною ватою URSA. Вона знижує тепловтрати до 2-х разів і зменшує витрати на опалення взимку і на охолодження влітку.

Як перестати переплачувати за опалення і почати жити?

Зупиніть тепловтрати, перекривши основні шляхи, якими тепло залишає ваш будинок:

  1. До 35% тепла - вікна, двері, щілини, роботу побутової техніки, вентиляцію.
  2. До 25% тепла - через стелю.
  3. До 25% тепла - через стіни.
  4. До 15% тепла - через підлогу.

Коли краще зайнятися утепленням?

Найбільш вдалий час для утеплення - коли будинок ще будується. На цьому етапі утеплення будинків виконується комплексно. Ізолюється покрівля, стіни, фундамент. Створюється замкнута теплоізоляційна оболонка. Це не тільки підвищує енергоефективність будівлі, але і збільшує термін його служби в цілому.

Що вибрати: короткий путівник по енергоефективному світу URSA

Огляд основних вимог до теплоізоляції фасаду, стін, підлоги, фундаменту і даху. Вибір конкретного утеплювача URSA для різних видів конструкцій.

Ази. Що таке опір теплопередачі і чому важливо його враховувати

Тепло завжди передається від більш нагрітого повітря до холодного. У зимовий час тепло всередині опалювальних приміщень прагне назовні, а в літній - тепло зовні прагне всередину. Для створення комфортної температури в приміщенні необхідно знизити теплопровідність конструкцій будинку в цілому.

Здатність будівельних матеріалів проводити тепло характеризується коефіцієнтами теплопровідності λ. Чим нижче значення λ, тим краще теплозахисні властивості матеріалу. Саме теплопровідність (а не щільність і вага) є основним параметром, за яким порівнюють теплоізоляційні матеріали.

Властивості конструкції в цілому оцінюють опором теплопередачі, який в розрахунках позначають буквою R. Чим вище його значення, тим вище енергоефективність будинку.

Існують нормативні (мінімальні) значення R, які прописані в ДБН (державних будівельних нормах). Наприклад, для стін будинку цей показник за нормативом повинен бути не менше 2,8-3,3 м² * К / Вт, а для горищних покриттів - не менше 4,5-4,95 м² * К / Вт залежно від кліматичної зони.

Опір теплопередачі кладки в 1 ряд з повнотілої цегли товщиною 25 см можна оцінити 0,45 м² * К / Вт, а 1 шару мінеральної вати URSA PUREONE товщиною 5 см, наприклад, R = 1,35 м² * К / Вт.

Щоб звести стіни будівлі за нормативом для півдня України, необхідно побудувати:

  • цегляну стіну товщиною в 6 рядів цегли (6 * 25 = 150 см);
  • або каркасну з 2 шарами (10 см) мінеральної вати URSA PUREONE, загальною товщиною 15 см;
  • або стіну з 3 рядів цегли, утеплену 1 шаром мінеральної вати URSA PUREONE.

Вибираючи утеплювач для дому, необхідно розраховувати загальну його товщину так, щоб загальний опір теплопередачі конструкцій будівлі був не менше ніж зазначено в ДБН.

Утеплюємо конструкції будинку

Як утеплити фасадФасад

Тепло- і звукоізоляція, а також захист конструкції зовнішньої стіни - два головні завдання, які виконує утеплювач при монтажі на фасаді. Утеплити будинок з фасаду можна за допомогою мінеральної теплоізоляції на основі скляного штапельного волокна. Рекомендуємо використовувати мінеральну вату URSA GEO на фасадах з облицюванням цеглою, каменем, сайдингом або іншими штучними елементами. При невеликій вазі вона володіє високими теплоізоляційними властивостями.

Дах

Є два чинники, які впливають на вибір покрівельного утеплювача: тип конструкції даху і особливості горищного простору. Дах може бути плоским або скатним. Горище - без опалення або з житловим мансардним поверхом.

Как утеплить скатную крышуПочнемо зі скатних дахів. Це найпопулярніша конструкція покрівлі в нашому вираженому континентальному кліматі з його сніжними зимами і частими дощами навесні і восени.

У таких конструкціях утеплювач встановлюється по-різному. Коли покрівля монтується, утеплювач укладають під кроквами і між ними - всі роботи ведуться з середини приміщення.

При цьому, обов'язково з зовнішньої сторони укладати шар супердифузійної мембрани, залишаючи повітряний проміжок між покрівлею і мембраною. А з боку опалювального приміщення укладати пароізоляційну мембрану.

Якщо ви бажаєте залишити внутрішню обробку приміщення недоторканою і утеплити покрівлю, то шар теплоізоляції укладається між і над кроквами. У такому випадку всі роботи виконують зовні. Найчастіше такий спосіб утеплення вибирають при реконструкції покрівлі.

Коли не потрібно утеплювати дах

Якщо горище не опалюється, то краще утеплювати НЕ покрівлю, а горищне перекриття. Для цього утеплювач укладають між балками перекриття. З боку теплого приміщення (знизу) необхідний шар пароізоляції для захисту утеплювача і балок. Якщо дахове покриття герметичне, немає протікання, додаткова гідроізоляція не потрібна. При цьому горищне приміщення має вентилюватися.

Як утеплити плоский дахПлоска покрівля в приватному будинку - це додатковий корисний простір. Її, використовують як місце для відпочинку на свіжому повітрі, занять спортом і навіть в якості квітника.

Якщо покрівля буде експлуатуватися, то утеплювати її потрібно за допомогою матеріалів з високою міцністю на стиск. В такому випадку утеплення будинку мінватою зі зрозумілих причин не виконується, а використовується теплоізоляція URSA XPS. Цей утеплювач на основі екструдованого пінополістиролу абсолютно не боїться води.

Він підходить і для інверсійної покрівлі, коли теплоізоляція укладається на шар гідроізоляції. Це дозволяє захистити гідрозахисний шар від температурних перепадів, заморожування-розморожування.

Ізоляція будинку всередині: що і навіщо?

Що можна ізолювати всередині будівлі? Підлоги, перегородки між кімнатами і перекриття. Для всіх цих цілей підходить мінеральна вата різних видів.

Основне завдання теплоізоляції в міжповерхових перекриттях і перегородках між кімнатами - це захист від шуму.

Підлоги, перегородки, перекриття

Мінеральна вата оптимально підійде для облаштування підлог по лагам і по жорсткій основі, підвісних стель, каркасно-обшивних перегородок і фальш-стін. При утепленні горищних і підвальних перекриттів важливо пам'ятати про необхідність укладати пароізоляційну плівку з боку теплого приміщення. Це дозволить захистити від вологи і збільшити термін служби теплоізоляції і балок перекриття.

Як утеплити фундаментУтеплюємо фундамент: що вибрати?

Для теплозахисту фундаменту в малоповерхових будівлях житлового та нежитлового призначення підходить теплоізоляція в плитах з низьким водопоглинанням.

Використовуйте в таких випадках теплоізоляцію URSA XPS. Завдяки утеплювачу фундамент буде захищений не тільки від холоду, але і від деформацій, пов'язаних з спученням ґрунту.

Подбайте про утеплення вашого будинку, і завтра будинок подбає про вас. У ньому буде комфортно жити цілий рік, а витрати на його опалення та охолодження зменшаться в кілька разів. Вибирайте для утеплення будинку теплоізоляцію URSA. За умови правильного підбору і монтажу, вона буде зберігати тепло у вашому домі протягом 50-ти років і довше.

Оцініть сторінку:

© Copyright 2012—2018 URSA Insulation, S.A an Uralita Trademark