› Утеплення, звукоізоляція стелі

Утеплення, звукоізоляція стелі

Тепло в будинку - це постійний кочівник. Воно те і робить, що йде з теплого приміщення в холодне, залишаючи після себе прохолоду і пристойні рахунки за опалення. Щоб зробити будинок енергоефективним - утримати максимальну кількість тепла всередині - необхідно утеплюватися. Перекрити будь-які виходи цьому невгамовному мандрівникові - утеплити будинок теплоізоляцією.

Якщо тепло йде через стелю

Утеплюєте будинок? Подбайте не тільки про стіни, але і про стелю. Крізь неутеплену стелю тепло кочує вгору - це завжди його звичайний маршрут. Тепле повітря має меншу щільність, ніж холодне, тому воно легше. В результаті захололе повітря виштовхує нагріте вгору, де крізь стелю тепло перекочовує на горище, а потім - в космос. Таким чином, будівля може втратити до 25% тепла. І це тільки через дах.

Слід утеплити горище

Утеплення стелі в будинках з горищним перекриттям по балках

Якщо у вас є «холодне», тобто нежитлове горище, то не варто його опалювати за рахунок житлових приміщень. Ні коробки зі старими іграшками, ні зламані лижі не висловлять вам свою подяку за це. Приміщення під покрівлею потрібно теплоізолювати від опалювальних кімнат.

Причому, це відмінна можливість позбутися від старих речей - всі роботи по утепленню проводять з боку горища. Теплоізоляція укладається по балках горищного перекриття, ізолюється від теплого приміщення пароізоляцією і зверху зашивається дошками або будь-яким іншим матеріалом. Горищні перекриття по балках найчастіше застосовується в малоповерховому будівництві.

Детальніше

Або теплоізолювати дах

Утеплення скатного даху між і під кроквами

У тому випадку, якщо у вашому будинку «тепла», тобто житлова мансарда, то утеплювач для стелі замінить теплоізоляція похилого даху між і під кроквами. Це теж ефективний спосіб утеплення стелі в приміщенні знизу. Ви відрізаєте шляхи відходу тепла на найвищому рівні - в покрівлі. А значить, захищаєте від тепловтрат через «верх» все внутрішні приміщення будинку

Що дає теплоізоляція покрівлі:

  • Тепловтрати будівлі через покрівлю (і стелю в приміщенні знизу) скорочуються до 25%.
  • Житловий простір в будинку розширюється за рахунок утепленого горища, яке можна переобладнати в мансарду.

Детальніше

При облаштуванні будинків із плоскою покрівлею також рекомендується для утеплення стелі виконувати монтаж утеплювача на даху.

ККоли потрібно утеплити стелю, але над вами житлове приміщення

Рішення для малоповерхових будівель: перекриття по балках

Підлога - поняття суб'єктивне. Одне і те ж перекриття може бути для вас - стелею, а для ваших сусідів зверху - підлогою.

Для цього ідеально підходить теплоізоляція з мінеральної вати на основі скляного штапельного волокна URSA. Її укладають вроспір між балками. Це дозволяє не тільки утеплити стелю, що не так вже й важливо для перекриття між двома житловими приміщеннями. Але, що в цій ситуації важливіше, підвищити звукоізоляцію.

Детальніше

Рішення для багатоповерхових будівель: залізобетонні перекриття

У конструкціях багатоповерхових будинків перекриття часто будують із залізобетону. Для вирішення завдання по утепленню стелі такий же підхід, як і в випадку з перекриттями по балках. Найкраще утеплити підлогу в приміщенні зверху. Для цього ізоляцію укладають між лагами вроспір, але, при цьому, перед укладанням зовнішнього покриття укладають шар пароізоляції.

Детальніше

Альтернатива перекриттям: утеплення стелі в поточному приміщенні

Якщо з якихось причин «пробратися» в приміщення над вашою кімнатою неможливо, акустичні стелі допоможуть вирішити задачу звукоізоляції. Але для цього доведеться пожертвувати висотою стель, зменшивши її на пару десятків сантиметрів. Для акустичних стель краще використовувати матеріали плитного формату, які зручно укладаються на несучі профілі.

Рекомендуємо виконувати утеплення стелі мінватою URSA на основі скляного штапельного волокна. Для цього підійде URSA TERRA 40RN, URSA GEO Скатний дах (М-15), URSA GEO Лайт, URSA GEO M-11, URSA PureOne 37RN, URSA GEO ЕКО ДАХ.

Детально про утеплення і рекомендовані матеріали для конкретних конструкцій дізнавайтесь на сторінках конструктивних рішень.© 2012—2017