› "Теплі" кредити

«Теплі» кредити

В Україні запущено програми для підтримки тих, хто вирішив стати енергоефективним і енергонезалежною. URSA розповідає, які з них є актуальними і як ними скористатися, щоб економити не тільки після утеплення, а й до.

В двох словах:

За останній рік тарифи на комунальні послуги зросли більш ніж в два рази. І очевидний спосіб зменшити квартплату - скоротити споживання ресурсів - води, електроенергії і, в найпершу чергу, - тепла. Ми знайшли кілька програм, які на шляху до енергоефективності підтримають власника будинку і морально, і матеріально.

Програма IQenergy

Що це таке? Це грошові гранти на заходи з енергоефективності та технічна допомога (для багатоповерхових будинків).

Хто виділяє гроші: Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) + донори

Як це працює? Вибирайте всю потрібну продукцію на сайті програми, оформляєте вибрані матеріали і обладнання в список, за яким завантажуєте сертифікат. Такий сертифікат можна оформити і пізніше, після покупки всього необхідного - перевірте тільки, щоб обрані вами товари були в списку IQenergy. Далі ви купуєте матеріали / обладнання, залучаючи до цього кредит одного з банків-партнерів програми.

Коли все куплено (протягом 4-х міс, але не пізніше), можна реєструватися для отримання гранту на сайті. Перед тим як діяти, прочитайте повні умови програми.

На що діє компенсація:

Повний список товарів

Який розмір компенсації?

Індивідуальний позичальник отримає кредит в 15 000 євро (у гривневому еквіваленті) для інвестування в енергоефективні проекти та грант до 3000 євро.

Розмір гранту (від загальної суми матеріалів і обладнання):

  • 15% -20% для фізосіб;
  • 25% -35% - для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Якщо у вашому проекті використовується тільки одна категорія енергоефективних рішень / матеріалів (наприклад, ви тільки утеплюєте будинок), то відсоток гранту мінімальний (15%). Якщо дві і більше (утеплення + заміна вікон), то максимальний (20%)

У яких банках можна отримати «теплий кредит»?

У банках-партнерах програми. Зараз це Укрсиббанк.

Державні програми з енергоефективності

Стан програми

06 липня 2016 - Державне агентство з енергоефективності та енергозбереженню України повідомило, що «теплі» кредити на енергоефективні матеріали (а це якраз мінеральна теплоізоляція) поки не видаються. Причина - закінчилися гроші.

UPD. 27 липня 2016 - Повідомляють, що Кабмін додатково виділив 100 млн. Грн. і збільшив держдопомогу до 35%. Чи означає це, що «теплі» кредити на мінвату знову видають, незрозуміло. Ми відправили в держагентство запит з цього питання і як тільки отримаємо відповідь - відразу опублікуємо тут і на нашій сторінці Facebook. Слідкуйте за новинами!

Що це взагалі таке? Це безповоротна державна допомога жителям приватних будинків, ОСББ, ЖКХ на утеплення будинку, енергоефективні матеріали і обладнання, заміну вікон та встановлення лічильників.

Хто виділяє гроші: Уряд + місцеві бюджети

Як це працює? Ви вибираєте енергоеффектівниетовари і прицінюються в будь-якому магазині. Потім подаєте в банк документи на кредит і, після схвалення банком вашої заявки, оплачуєте перший внесок і передаєте рахунок-фактуру на оплату в банк. І тут же ви отримуєте кредит. Всі ці дії можна зробити за один день.

Потім протягом місяця ви отримуєте компенсацію від держави на свій банківський рахунок.

А якщо мені не потрібен кредит, а тільки компенсація?

Все одно доведеться брати кредит, але можете погасити його відразу ж.

На що діє компенсація:

Завантажити орієнтовний список матеріалів і устаткування, pdf

Який розмір компенсації?

  • 20%, але не більше 12 тис. Грн - на заміну газових котлів;
  • 30%, але не більше 14 000 грн. - На утеплення будинків, заміну вузлів обліку води і теплової енергії, встановлення енергоефективних вікон;
  • 40% - для ОСББ і ЖБК як юридичних осіб для загальнобудинкових енергоефективних заходів;
  • До 70% коштів на енергоеффектівниемеропріятіядля малозабезпечених сімей - субсідіантов.

Як ще збільшити розмір компенсації?

Уряд об'єднало зусилля з ОДА і запустило місцеві програми співфінансування. З обласного чи іншого місцевого бюджету можна отримати додаткові 15-20% компенсації.

У яких банках можна отримати «теплий кредит»? У державних. Це Ощадбанк, Укргазбанк і Укрексімбанк.

_


Існує ще 4-6 програм міжнародних організацій, у яких на сайтах написано, що вони існують, але далі цих самих сайтів їх існування, мабуть, не поширюється.

Друзі, якщо ви знаєте інші працюючі програми допомоги в розвитку енергоефективних проектів - будь ласка, напишіть нам про них в Facebook. І якщо вони дійсно працюють, то ми додамо їх до цієї статті.

© 2012—2017